Nasi pracownicy są dla nas bardzo ważni, chcemy więc zapewnić im najkorzystniejsze warunki pracy. Oprócz atrakcyjnego wynagrodzenia podstawowego, oferujemy niemiecką umowę o pracę, co pociąga za sobą szereg benefitów. Pomagamy naszym pracownikom we wszelkich niezbędnych formalnościach. Dzięki dogodnemu systemowi pracy 7/7 lub 14/14, możesz cieszyć się niemieckimi zarobkami i benefitami, żyjąc z rodziną w Polsce.

1. Kindergeld
To niemieckie świadczenie rodzinne. Za każde dziecko wypłacane jest ok. 250 euro. Można połączyć Kindergeld z 500+, jednak trzeba mieć na uwadze, że Kindergeld zostanie wtedy pomniejszone o równowartość polskiego świadczenia (ok. 120 euro). Natomiast nawet w takim przypadku, są to dodatkowe pieniądze. O Kindergeld można ubiegać się już po miesiącu od rozpoczęcia pracy.

2. Niemieckie ubezpieczenie zdrowotne
Niemiecka służba zdrowia słynie z wysokiego standardu opieki – krótki czas oczekiwania na wizytę i szeroki zakres zabiegów medycznych nawet w ramach publicznych świadczeń. Nasi pracownicy mogą wybrać kasę chorych, do której chcą należeć. W zależności od swoich indywidualnych potrzeb mogą wybierać między AOK, DAK i BKK-VBU.

3. Niemieckie składki i zwrot podatku
Każdemu, kto legalnie pracował i odprowadzał składki na terenie Niemiec przysługuje zwrot podatku. Kwota zwrotu jest uzależniona od wysokości dochodów, średnio wynosi około 1000 euro. Procedura jest bardzo podobna do polskiej, ale w razie potrzeby, przeprowadzamy naszych pracowników przez całą procedurę.

4. Niemiecka emerytura
Prawo do niemieckiej emerytury przyznaje się po przepracowaniu 5 lat. Świadczenie można pobierać niezależnie od miejsca zamieszkania, nie trzeba mieszkać w Niemczech. Można więc żyć w Polsce i korzystać z emerytury wypłacanej w euro.