Przeglądając portale ogłoszeniowe, często trafiamy na oferty zamieszczone przez agencje pracy. Czy warto odpowiadać na takie oferty? Z czym wiąże się współpraca z agencją i czy warto się na nią zdecydować?

Czym zajmuje się agencja pracy?

Przede wszystkim pośredniczy między pracodawcą a kandydatami na dane stanowisko. Często praca agencji kończy się na przeprowadzeniu wstępnej rekrutacji. Jednak w wielu przypadkach, szczególnie jeśli chodzi o zagraniczne oferty, zakres jej obowiązków jest znacznie szerszy.

Agencja zatrudnienia a praca za granicą

Jeżeli szukamy pracy za granicą, warto zdecydować się na współpracę z agencją. Zwłaszcza jeśli to nasza pierwsza tego typu praca lub nie znamy biegle języka. Agencja pomoże nam w skompletowaniu wszelkich niezbędnych do legalnego zatrudnienia dokumentów i w ich przetłumaczeniu. Nie musimy również organizować na własną rękę transportu i zakwaterowania – zrobi to za nas agencja.

Czy warto podjąć pracę przez agencję?

Na pewno zaoszczędzi nam to wielu trudności. Od pośrednika otrzymamy pakiet wszystkich informacji o warunkach zatrudnienia i pełne wsparcie językowe. Po stronie agencji leży również koordynacja całego procesu rekrutacyjnego czy wdrażanie pracowników w struktury nowej firmy.

Firma Vreespol to agencja pracy w wieloletnim stażem. Nasi pracownicy mogą liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie zatrudnienia. Oferujemy atrakcyjne zarobki i komfortowe warunki pracy Dynamicznie się rozwijamy, stale więc rośnie nasze zapotrzebowanie na pracowników. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami aktualnych rekrutacji.