Wiele osób wciąż decyduje się na pracę za granicą na czarno. Nie jest to najlepsza praktyka, chociaż może nas ona kusić nieco wyższymi zarobkami. Z czym trzeba się liczyć, wybierając takie rozwiązanie i dlaczego lepiej postawić na legalne zatrudnienie?

Praca za granicą na czarno

Samodzielne szukanie pracy za granicą może sprowadzić na nas niemałe kłopoty, zwłaszcza jeżeli nie znamy języka ani obowiązującego prawa. Nie wszyscy pracodawcy są uczciwi. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, czy warunki pracy faktycznie będą takie, jak nam obiecywano ani czy w ogóle dostaniemy wypłatę. A co, jeśli zachorujemy lub przydarzy nam się nieszczęśliwy wypadek? Może się okazać, że nie mamy w takiej sytuacji, żadnego zabezpieczenia i nie możemy liczyć na niczyją pomoc.

Legalna praca za granicą

Aby mieć pewność, że pracujemy zgodnie z prawem, dostaniemy określą wypłatę i jesteśmy objęci ubezpieczeniem, najlepiej szukać pracy przez agencję. Przed podpisaniem umowy należy sprawdzić, czy agencja widnieje w rejestrach i jakie opinie na jej temat mają byli i obecni pracownicy. Takie informacje bez problemu powinieneś znaleźć w internecie.

Agencja pracy pomoże ze wszystkimi formalnościami, a co najważniejsze, umożliwi Ci komunikację w ojczystym języku. Dzięki temu wszystkie warunki umowy będą dla Ciebie jasne.

Vreespol oferuje zgodną z prawem, niemiecką umowę o pracę, która niesie za sobą długą listę benefitów. Pracując na takich zasadach, możesz liczyć na niemiecki zwrot podatków, emeryturę, ubezpieczenie w niemieckiej kasie chorych, a także wiele świadczeń socjalnych. Służymy pomocą w zebraniu niezbędnej dokumentacji. Zajrzyj do zakładki z aktualnymi ofertami pracy i aplikuj.